ДО БЕЗПЕЧНІШОЇ ЕКОСИСТЕМИ УКРАЇНСЬКИХ ЗМІ ТА ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА:
ЯК МОЖЕ ДОПОМОГТИ РОЗВІДКА ВІДКРИТИХ ДЖЕРЕЛ (OSINT)
Наталія Антонова, Роман Осадчук, Лукас Андріукайтіс
SUMMARY
Перевірка інформації та боротьба з діпфейками—необхідна навичка будь-якого журна- ліста, і вона стає ще важливішою під час війни. В умовах нинішньої атаки Росії на Україну як українська екосистема ЗМІ, так і екосистема ЗМІ всього світу зазнають навали росій- ської воєнної пропаганди та дезінформації, що розроблені для заплутування та деморалі- зації українців та їхніх союзників.
Цей посібник призначений для українських журналістів та для тих, хто висвітлює події війни Росії проти України, щоб познайомити їх із деякими з найкращих інструментів та практик виявлення дезінформації, яка розповсюджується через відео, зображення, а також канали Telegram, та шляхів боротьби із нею.
Згідно інформації від Сполучених Штатів та інших урядів Заходу, Росія склала список ключових осіб для захоплення на українських територіях і, можливо, їхнього подальшого вбивства. Це означає, що безпека ключової інформації є справою надзвичайної важливо- сті у спротиві російській загрозі.
Цей посібник пропонує практичні поради із захисту вашої цифрової діяльності та покра- щення вашої цифрової гігієни. Для цілей цього посібника ми визначаємо цифрову гігієну як набір регулярних практик, які спрямовані на безпеку цифрових активів та цифрового сліду.
У ПАРТНЕРСТВІ З ІНСТИТУТОМ БЕЗПЕКИ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ТА ЦИФРОВОЇ КРИМІНАЛІСТИЧНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ АТЛАНТИЧНОЇ РАДИ
download pdf